"Ақмола облысы Білім басқармасының Жарқайың ауданы бойынша білім бөлімінің Львов ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі»
 Коммунальное государственное учреждение «Основная средняя школа села Львовское отдела образования по Жаркаинскому району управления образования Акмолинской области»

әлеуметтік желілер

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Алгебра бойынша ашық сабақ 9-сынып

24.02.2021

Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: 9.3.
Тригонометрия формулалары мектеп:

Күні: Мұғалімнің аты-жөні:
Сыныбы: қатысқандар саны: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы: келтіру Формулалары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары 9.2.4.4 келтіру формулаларын шығару және қолдану;
Сабақтың мақсаты Оқушылар болады:
- үлкен 90 градус бұрыштардың синустарын, косинустарын және тангенстерін табу үшін келтіру формулаларын қолдануға үйрету; Брадис кестесі бойынша өткір бұрыштардың синустарын, косинустарын және тангенстерін, сондай-ақ олардың 300, 450, 600, 900 бұрыштары үшін мәндерін табуды қайталау.
Оқушының бағалау критерийлері:
- 90 градус үлкен бұрыштардың синустарын, косинустарын және тангенстерін табу үшін келтіру формулаларын қолданыңыз; Брадис кестесіне сәйкес өткір бұрыштардың синустарын, косинустарын және тангенстерін, сондай-ақ 300, 450, 600, 900 бұрыштарының мәндерін табуды қайталаңыз.
Тілдік мақсаттар:
- келтіру формулаларын қолдану;
Пәндік лексика және терминология
- бірлік шеңбер, тригонометриялық шеңбер;
бұрылу бұрышы;
тригонометриялық функция;
синус, косинус, тангенс, секанс, косеканс, еркін бұрыштың котангенсі;
Диалогтар мен хаттар үшін пайдалы өрнектер:
айналу бағыты...... оң.
Құндылықтарды өзіне және басқаларға құрметтеуге үйрету, жұпта және топта жұмыс істеу арқылы ынтымақтастық, ашықтық-оқушылар сабақтың мақсатын және жұмыстың күрделілік деңгейін өз бетінше анықтай алады.
Бұл сабақтағы пәнаралық байланыстар табиғи-математикалық бағыттағы сабақтарда әртүрлі есептеулер үшін қажет ұғымдарды қарастырады.
Алдын-ала Білім-бірлік шеңбер, тригонометриялық функциялар.


Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері сабақтың жоспарланған қызметі ресурстар
Сабақты ұйымдастыру
0 -2 мин сәлемдесу. Психологиялық көңіл-күй (әр оқушы өзіне сәйкес келетін көңіл-күйі бар смайликті таңдайды).Жоқ адамдардың белгісі. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Үй тапсырмасын іріктеп тексеру. Оқушылармен бірге сабақтың мақсаттарын, бағалау критерийлерін анықтаңыз, сабақтың барысын талқылаңыз.

 

 

Сабақтың басталуы
3 - 7 мин

 

 

"Біз білеміз" тірек білімін өзектендіру.
Тригонометриялық функциялардың қасиеттері туралы ауызша сұрау:
1 қатар: бұрыштар қай тоқсанға жатады?
А) синусты анықтау
В) 790
С) 2000
Д) 2710
Е) 3π / 6
Ж) π/2
2 қатар: белгілерді анықтаңыз:
А) косинусты анықтау
В) sin π π/2〗
C) cos ⁡ 〖 〖 200^ ^ 0 〗
Д) ctg (-250)
Е) tg (1200)
Ж) sin 2000
3 қатар: паритетті анықтаңыз:
А) косинусты анықтау
В) 〖sin (〗 ⁡ 〖- α)〗
C) cos (- 600)
Д) ctg (-α)
Е) tg (- α)
Ж) sin (-π / 6)
Әрбір дұрыс жауап үшін-Эмодзи немесе чип.


Слайд 3

 

 

 


1 қосымша
Сабақтың ортасы
8-12 мин тақырыпты қайталау:
Тригонометриялық функциялар өз атауын қашан өзгертеді және қайсысы?
Тригонометриялық функциялар өз аттарын қашан өзгертпейді?
Сіз өзіңіз үшін жеткізу формулаларын есте сақтаудың қандай әдісін түсіндіңіз?
4.Тригонометриялық функциялардың белгісі қалай анықталады?
5.Ширек шекаралары

 

 

 


Слайдтар 5
Сабақтың ортасы
13-20 мин оқушыларға фронтальды жұмыс ұсыныңыз. Оқушылар тапсырманы көршісінің түзетуімен жеке орындайды, бір-бірін үйретеді, "проксимальды даму аймағында"жұмыс істейді. 1 және 2 тапсырма ауызша. 3-тапсырма дәптерде жазбаша түрде өзара тексерумен. Мұғалім оқушыларға қажет болған жағдайда қолдау көрсетеді. Құндылығы: ынтымақтастықта жұмыс істей білу.
Нәтижелерді тексереміз, қандай жауаптар алдық?
Тақырыпты зерттеудің дұрыстығы мен хабардарлығын анықтау. Қосымша 2.
Слайд 9
Сабақтың ортасы
21 -27 мин "кеуде тапсырмалары". Тапсырмалары бар карточкалар сандыққа (контейнерге) салынған. Оқушылар кезекпен Кеудеден карточканы алып, тапсырмаларды орындайды. Қалғандары тексеруді жүзеге асырады.
Саралау әр түрлі математикалық дайындықты қажет ететін тапсырмалар түрінде, сонымен қатар оқушылардың ойлау жылдамдығы мен жас ерекшеліктерін ескере отырып көрінеді. Қосымша 3.
Слайд 10
Сабақтың ортасы
28-36 мин білімді бақылау және өзін-өзі тексеру. Оқушылар өткен материалды "ойлаймыз – бірге – бөлісеміз"әдісі арқылы қайталайды.
Мақсаты: идеялар мен ойларды дамытудың құрылымдық тәсілі
Бұл қалай жұмыс істейді:
Оқушыларға шешуге арналған тапсырмаларды ұсыныңыз.
- Оқушылар әрқайсысы жеке-жеке ойланып, жауап жазады.
- Оқушылар өздерінің үздік сұрақтарын біріктіреді.
- Оқушылар жаңа жақсартылған жауаптарын сынып оқушыларымен бөліседі.
Мақсаты: тақырыпты меңгеру деңгейін тексеру. Әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар. Әркім өз деңгейіндегі тапсырмаларды таңдай алады. Белгілі бір тапсырманы орындау үшін сіз 4-қосымшаның белгілі бір санын аласыз.
Сабақтың соңы
37-40 мин сабақты қорытындылау.
- Сабақта қандай мақсат қойдық? Жетті ма мақсаттары?
- Сіз нені үйрендіңіз?
- Ағаштың бірін қолдана отырып, сабақта өз іс-әрекетіңізді бағалаңыз:
Оқушылар үй тапсырмасын жазады: №23.7 №23.10
Сұрақтарға жауап беріңіз. Олар білгендерін айтады.
Зерттелген материал туралы білімді қорытындылау. Өзін-өзі бағалауды жүзеге асырады.

Саралау-сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? Пәнаралық байланыстар
Денсаулық және қауіпсіздік
Байланысты АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
Оқушылардың жұптары "күшті – әлсіз" схемасы бойынша ұйымдастырылған, бұл әлсіз оқушыға өз дағдыларын жетілдіруге, ал күшті оқушыға басқалардың іс-әрекетін бағалау және білімін түзету арқылы өзін жетілдіруге мүмкіндік береді. сабақта формативті бағалау келесі түрде жүргізіледі:
- ұғыну;
- взаимооценивание;
- бағалау-мұғалім. Сабақтың материалы ТБ ережелері туралы ақпарат оқушылардың денсаулығын сақтау және басқалардың қауіпсіздігін сақтау туралы хабардар болуына ықпал етеді.

Просмотров: 582


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст